www.hobby-koza.sk
 Čas
 Nákupný košík
price:0.00 €
 Kontakt
Ondrej Černák
  Malá Maňa 119
  94145   Maňa
  0905165872
 
 Sociálne počítadlá
 Facebook

Materiály používané na laná a šnúry

PP - polypropylenové šňúry a laná

Šňúry a laná z polypropylenovéj pásky sú najjednoduchším a tiež najlacnejším produktom. Napriek tomu  sa vyznačujú dobrou pevnosťou a odolnosťou voči chemikáliám a hodia sa preto všade tam , kde sa nekladú vysoké požiadavky na vzhľad a oderuodolnosť.Vďaka svojej nízkej mernej hmotnosti ( hustote ) plávajú na vode.

PPV - polkypropylenové šňúry a laná z vyskokopevnostného vlákna

Šňúry a laná z vysoko pevnestného polypropylenového multifilamentého vlákna patria medzi najbežnejšie a najoblúbenejšie.Nájdu svoje uplatnenie v dielňach, na záhrade, v člne, a taktiež v poľnohospodárstve či na v stavebonom priemysle.Vyznačujú sa veľmi dobrou pevnostou ( plne dostačujú bežnému použitiu ), veľkou farebnou sýtosťou, rozmanitosťou a dobrou uzlovatelnosťou. Ak nemáte špecialne požiadavky na extrémnu pevnosť či oderuvzdornosť, tak potom produkty z polypropylenového vlákna vždy splnia vaše očakavania. Vďaka svojej nízkej mernej hmotnosti ( hustote ) plávajú na vode.

PPV - PLETENÉ polypropyloenové šňúry a laná S JÁDREM

Tieto šňury a laná sú vyrobené  z vysokopevnostného polypropylenového vlákna a majú tak všetky vlastnosti už spomínané v predchádzajucich článkoch. Avšak na rozdiel od bežných pletených šňúr a lán, ktoré sú vyrobené z ôsmich prameňov a nemajú jadro, tieto sú uplentené z 16 až 40 prameňov a majú pevné jadro. to im dáva vzhľad a mnohé vlastnosti lán jachtingových, či horolezeckých. Nájdu svoje uplatnenie nielen vo všetkých voľnočasových aktivitách, ale aj v priemysle.Pokiaľ potrebujete, aby si lano zachovalo svoj pevný kruhový tvar, tak potom sú tieto laná ideálnou voľbou.

PA - polyamidové šnury a laná

Polyamidové šnúry a laná vynikajú pevnosťou a sú preto vhodné ako šnúry, viazacie, zdvíhacie a ťažné laná.Majú široké uplatnenie v priemysle aj v poľnohospodárstve. Ak potrebujete šnúru malých priemerom s vynikajúcou pevnosľou, tak práve polyamidy sú tým pravým riešením. Šnúry a laná niesú vhodné tam, kde dochádza ku kontaktu s vodou.

PES - PLETENÉ polyesterové šnúry a lána

Polyesterové šňúry a laná sa vyznačujú veľmi dobrou pevnosťou a vysokou odolnosťou voči pôsobenia poveternostných vplyvom.Najväčšia prednosť je vynikajúca oderuvzdornosť. Preto sa ideálne hodia ako žaluziové šňury alebo ako šňurky do topánok. Šňury a laná sú vhodné do vlhkého prostredia aj pre priamy kontakt s vodou.

Šňúry a laná pre vodné športy

Tieto produky patria k najvyspeleším z ponuky pre Hobby a priemysel.Sú vyrábané z 16/24/40 tych prameňov s jadrom.Šňury a laná Baška ( biele s kontrolkami ) a Kružberk ( sýte farebné otiene) vynikajú dobrou pevnosťou a nízkym preklzovaním v rukách.Šňury a laná Šanca majú výbornú pevnosť a veľmi dobrú oderuvzdornosť. Model Laguna je vhodný ako lano vyhazovacie a kotviace, veľmi dobre sa na ňom zapletajú oká.

Popruhy

Popruhy sú vyrobené z vysokopevného polypropylenového vlákna a sú dodávané v šírkach 1 - 2 mm a 2 - 3 mm. Popruhy nájdu široké pole uplatnenia tak v priemysle ako aj v oblasti voľno časových aktivít.