www.hobby-koza.sk
  Košík:1 ks
  cena:20.00 €
  5/5
   Facebook
   Želania
   čas
  Zinok patrí ke stopovým prvkom, ktoré sú zodpovedné za metabolismus a sú súčasťou mnohých enzýmov. Podiela se na raste a regenerácii buniek a pôsobí pozitívne pri kožných problémoch, pri hojení raniek a obnovení poškodených tkanív. Nedostatok zinku (a/alebo mangánu) se môže prejaviť príznakmi totožnými s letnou vyrážkou. Tiež pre správnu funkciu imunitného i hormonálneho systému je potrebný práve zinok. Pri každej výmene srsti má organizmus na príjem zinku vyžšie požiadavky.
  Zinok je ukladaný v organizme len omedzene. V mnohých regiónoch je zinku a selénu nedostatok. Stiefel Zinok plus je optimálne stráviteľný vďaka organicky viazanému zinku v chelátovej väzbe.

  Dostupná zásoba zinku pre organizmus sa veľmi zle preukazuje. Pokiaľ potrebujete zistiť skutečné hodnoty Zn v organizme Vašeho koňa, je potrebná analýza chlpu, hladina Zn z krvi je nepreukázateľná.
  Tiež kopyto je rovnako ako koža či srsť závislé na zásobovaní minerálnymi látkami a stopovými prvkami krvným riečišťom. Zinok pôsobí pozitívne na rast kopytnej rohoviny.

  Produkt Stiefel Zinok Plus je okrem iného obohatený práve o mangan a selén, jedná se priamo o receptúru, ktorá má napomôcť riešeniu kožných problémov a problémov s rohovinou. Všetky prvky sú v organických väzbách, ktoré sú narozdiel od anorganických foriem, lepšie využiteľné v organizme. Koniec predraženému hnoju :-) !

  -e potrebný pre rast nových buniek, najmä v prípade kožných problémov

  - je nevyhnutný pre správnu funkciu imunitného systému ako aj pre funkciu mnohých hormónov

  - keďže telo dokáže uchovávať len limitované množstvo zinku, je potrebné ho dopĺňať v kŕmnej dávke

  - vďaka organicky viazaným stopovým prvkom (zinok, železo, meď, mangán, selén) môže byť prípravok optimálne využitý v tele

  - odporúča sa kŕmiť v prípadoch nedostatku zinku a stopových prvkov v kŕmnej dávke

  Krmny návod: velké kone (600 kg telesnej hmotnosti): 25 g (1 odmerka) / denne

  malé kone: 12 g / denne

  - neodporúča sa prekročiť dennú kŕmnu dávku 100 g
  (vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)